Tragedin i Norge

av Åse
5 kommentarer

Vi är många som tänker på Norge i dag och förlusten av så många oskyldiga liv. Det är svårt att ta in när det är så nära.
Jag har precis suttit och läst ett ögonvittnes skildring på hennes blogg av vad som hände där på Utøya. Svårsmält, stackars människa, stackars människor.
Finns inget mer att säga som inte ni redan känner eller tänker. Livet kan förändras på en sekund.

Kärlek.

Gillar ni inlägget, klicka gärna på hjärtat under inlägget och dela gärna ♥︎

Du kanske också gillar

5 kommentarer

Anita 23 juli, 2011 - 23:16

Det är förskräckligt man tror man hör fel när de började prata om tragedin i Norge på radion. Livet är alldeles för kort, för att det ska finnas så mycket grymhet i världen.

Svara
Paula 23 juli, 2011 - 12:05

Det är så otroligt sorgligt och det gör så ont i hjärtat eftersom det är så totalt meningslöst..

Svara
Dagarna 23 juli, 2011 - 12:00

Tittar på nyheterna och fattar inte att det har hänt på riktigt. Så hemskt!
Just nu minst 91 döda 🙁

Svara
Anna-Lena 23 juli, 2011 - 14:39

Ja, man mår dåligt idag, min stora kille bor bara några kvarter från där bomben sprängdes, så det var lite jobbigt innan vi fick kontakt med han. Tänker på alla drabbade och deras anhöriga. Kram kram

Svara
Åse 23 juli, 2011 - 15:03

Usch vad jobbigt md den ovissheten innan man vet :/ Vilken tur han/ni hade! KRAM

Svara

Lämna en kommentar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.

Adblock Upptäckt

Var vänlig och stöd den här sajten genom att stänga av din AdBlocker i din webbläsare. Mitt arbete med 56kilo.se är beroende av annonsintäkter. Tack på förhand!