Veckans vägning

av Åse
3 kommentarer

Nu kör allt igång här på Viktig igen. Nu tänker jag ta de sista kilona som jag dels lade på mig under lanzarote och sen under December.
veckans resultat stannade på – 2.0 och jag är så nöjd! jag känner att detta med att kombinera livsmedel med lågt GI och GI tänk med VV är optimalt för mig! jag mår jättebra! På Onsdag kör jag även igång träningen igen, ska bli så kul!
Första delmålet är att 1/2 vara nere på 59 igen som jag var när vi åkte till Lanzarote. Och det målet känns rimligt! Sen är det bara 3 kilon kvar att ta på nästan 11/2 månad. Borde inte vara svårt!

Gillar ni inlägget, klicka gärna på hjärtat under inlägget och dela gärna ♥︎

Du kanske också gillar

3 kommentarer

Ulrica 14 januari, 2005 - 10:22

Go girl.. du är en stor förebild för många av oss kämpare. KRAM Ulrica

Svara
Alexandra 10 januari, 2005 - 17:25

Jippie, två kilo mindre av Åse 😉
Vad du är DUKTIG gumman!

Svara
Åsa 10 januari, 2005 - 13:36

Härligt att det har gått så bra!!

Svara

Lämna en kommentar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.

Adblock Upptäckt

Var vänlig och stöd den här sajten genom att stänga av din AdBlocker i din webbläsare. Mitt arbete med 56kilo.se är beroende av annonsintäkter. Tack på förhand!