Hej på er alla! ♥️
Kanelbullens dag idag!
Denna lilla kanelsnäckan somnade hos oss här hemma igår 😍
Hon sitter nu uppkrupen bredvid mig i sängen och vi tittar på Bolibompa och stormen Amy yr där ute.
Så himla mysigt med en liten igen.
Jag hade en mysig gårdag och kände mig på gott humör och är glad och energisk. Skillnad var det i förrgår.
Känner av höstdeppen lite och i förrgår var det som om någon slog ngt hårt i skallen på mig. Ville bara dra ett täcke över huvudet och kom mig inte för att göra någonting..
Lågt på min IR matta i sängen och kollade Poker Face och arbetade lite med laptopen i knäet, men kan inte säga att jag gjorde ngt direkt kreativt.
Avskyr att inte känna igen mig själv.
Använd min kod 56kilo för 20% på hälsoprodukter som IR matta!
Bestämde mig för att i går skulle vara en ny dag och mindset är ju allt.
Vaknade av strålande sol som flödade in i uterummet 🌞
Kände mig påfylld av energi-
Är SÅ nöjd med rummet och det är sådan god energi där ute.
Fixade till mig lite (Blus HÄR) och jibbade en stund i uterummet sedan gick jag och lillasyrran ut på en hundprommis med våra fyrbentingar.
Hem och droppa av 🐻❄️🐻❄️ och sedan iväg med Juni till IKEA. Där mötte vi upp mamma, syrran, hennes Saga & Liam för en liten lunch =)
MYSIGT <3
Jag tog kycklingfilé med bea och bytte ut fries mot grönsaker.
Nätnäva kuddfodral fick följa med hem till uterummet.
50 shades of beige nu haha!
Ska ha lite andra färger också.
Gladelig mörkgrå tallrik HÄR – såååå fin!
Igårkväll blev det BIFF TAGLIATA med tryffelpeccorino – slurp! Och sedan Race across the world och Fortune Hotel och en tidig kväll.
En perfekt fredag 🥰
KRAM på er alla!
Min kod 56KILO ger 20% rabatt på nästan ALLT. Även på redan nedsatta priser
Fantastiskt för viktminskning, värk och lymfan. (läs mer HÄR)

2 kommentarer
Ha en fin helg! ❤️
Visst är det underbart med barnbarn🥰 har haft vårt jär i natt för att återställa idag då vi ska på moveat 🧀🍗🥂 hösten kan både vara härliga och lite deppig, men man får absolut göra det bästa av varje årstid 🌞🍂🍄🟫