MUPP Puffen och Tulpisfrossa!

av Åse
5,5K visningar

Innehåller annonslänkar till Jotex

För några veckor sedan var det sittpuffs REA på Jotex och är det något vi behöver här hemma så är det sittmöjligheter.
Blev smått förälskad i den här sittpuffen som ser ut som ngn figur från mupparna 😅😅💕

Såååååå stor tänkte jag först när jag plockade upp den men kidsen älskar den! Och jag tycker faktiskt den passar in bra här!

Woolacombe heter den! HÄR finns den.

Alice gillar! 😅

Alltså humörhöjaren nummer 1 just nu är nog tulpaner! Blir så in i hjärteroten glad av dem!

Köpte tulpanlökar i kruka i går!
Vet ni hur man tar hand om dem? 🙈 Ska man vattna mycket, lite eller inte alls??

Vill ju inte få långa rangliga tulpisar det första som sker… så misstänker snålt med vatten?

Jag har typ femtioelva serier igång just nu 🙈 Eller njae, sanning med modifikation, en hel del är vilande för att jag tröttnat – så kollar jag något avsnitt då och då. men jag och Daniel har börjat kolla på The Umbrella Academy!

Mats tipsade om Dirty John! Så den ska jag se också 🙋🏻‍♀️😂

Kram kram!!

Gillar ni inlägget, klicka gärna på hjärtat under inlägget och dela gärna ♥︎

Du kanske också gillar

3 kommentarer

Ulrika 19 februari, 2019 - 19:55

Dirty John är 👌🏼

Svara
ÅsaS 19 februari, 2019 - 19:49

Vilken mysig mupp-puff! Och ja, den passar verkligen in hos er! Ni verkar ha stora ytor som ni fyller smakfullt.
Tulpanlökarna, vattna sparsamt, och när de blommat klart klipper du ner dem och planterar ut lökarna i trädgården. De blommar ju tyvärr bara en gång/säsong..
Njut kvällen!

Svara
Åse 19 februari, 2019 - 19:53

Åh rack bästa Åsa! Kram!! Och njut kvällen 🥰

Svara

Lämna en kommentar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.

Adblock Upptäckt

Var vänlig och stöd den här sajten genom att stänga av din AdBlocker i din webbläsare. Mitt arbete med 56kilo.se är beroende av annonsintäkter. Tack på förhand!