Sista dagen på Lesvos

29 juli, 2012

Allra sista dagen här på Lesvos! Jag och Victoria är lediga idag! Leeeeediga! Så vi ligger och lapar sol vid poolen och just nu sitter vi i skuggan och äter.
Vi har haft det så bra här så det inte går att beskriva! Vilken ö! Vilka människor! Vilken mat! Har aldrig stött på så mycket vänlighet och generositet på ett resmål förut.
Vi har haft det så roligt allihopa så det blivit träningsvärk magmusklerna av alla skratt! Hela gänget har varit underbara och jag känner mig lyckligt lottad som fått vara med om detta! Vickan har varit bästa sällskapet och vi måste varit systrar i ett tidigare liv 😉 En finfin vän!
I kväll bjuds vi på middag av borgmästaren och det lär bli tungt att gå upp 6.00 i morgon för hemfärd! Man äter ju så sent här! I går satt vi på restaurangen till 2.30!!
Uppdaterar mer när jag kommer hem!
Många kramar!!!

20120729-134329.jpg

20120729-134341.jpg

FÖLJ GÄRNA

Följ gärna 56kilo på FB för dagliga recepttips HÄR
Följ mig gärna på Instagram HÄR
Ni kan även prenumerera på nya inlägg HÄR

 

LIKNANDE INLÄGG

TIPSET V. 38

25% på dyraste varan + 10% på resterande KLICKA HÄR
30% på höstfavoriter KLICKA HÄR
30% på jackor & kappor KLICKA HÄR
50% på tallrikar KLICKA HÄR

2 kommentarer

Mrs Sunshine 29 juli, 2012 - 21:11

Det låter verkligen helt underbart! Blir verkligen Grekland-sugen när jag ser dina bilder:-)

Svara
Cassandra 29 juli, 2012 - 13:08

oh underbara grekland, älskar dom sena middagarna 🙂

Svara

Älskar era kommentarer - TACK! ♥️

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.