Hej på er alla!
Jag sitter och jobbar i soffan till en julfilm – fortfarande i pyjamas, haha!
Men ställt alarmet på 12, då ska jag ta en timmes promenad.

JUST NU till bra pris under BW. HÄR
I går kom mina tunna ljus så nu är min lille adventgris på bordet!


Engla har suttit vid TV:n varenda advent och jul sedan tjejerna var små. Roligt med traditioner och ska bli så mysigt att få skapa nya med Millie ♥️

I går var det dags för första jultallriken, jag blev SÅ sugen på sill så där på eftermiddagen!
Så det blev en liten smarrig tallrik.
Jag gillar Klädesholmens sill och den här md O.P. Anderson är en favorit och var även i våras när jag var uppe i Klädesholmemn!

Även årets sill med brynt smör! SMARR!


Jag gjorde en batch med GUBBRÖRA – yuuuuummie!
I går gjorde jag på matjes men det ska ju vara ansjovis i och jag föredrar det!


På lördag blir det danskt julbord på HYGGE här i stan sedan blir det julbord i Malmö den 20:e men inget mer innan jul.
Tycker det räcker med några få jultallrikar innan jul, vill inte vara trött på julmaten på julafton haha!
Vad har ni för favoriter på julbordet eller på er jultallrik? Min brukar se ut som ovan fast jag älskar även brunkål och rödkål.
PS! Idag är det 25% på makeup hos KICKS! WOW! Jag ska definitivt lägga en beställning på lite favoriter! Tex min mascara.








